Odeonbet 800 Mobil Giriş & Kayıt

Türkiye 12 Haziranda Hırvatistan ile Parc des Princes stadyumunda karşı karşıya gelecektir. Bu önemli karşılaşma, Avrupa Futbol Şampiyonası başladıktan 2 gün sonra gerçekleşecektir. Oldukça etkili bir gündemi barındıran ve insanları kendi alanına kenetleyen Euro 2016 mücalesinde Türkiye’nin rakipleri de belli olmuştur. Buna göre Türkiye 24 takım içerisinde D grubu içerisinde yer alarak, İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile mücadele edecektir. 10 Haziran ile 22 Haziran arasında yapılacak olan eleme turundaki, Türkiye’nin rakipleri bu şekilde belirlenmiştir. Buna ek olarak bir diğer önemli husus ise, 2016 Avrupa Kupası takımlarınında belli olması ve 12 günlük süren bir eleme turunun yaşanacağıdır. Sonrasında ise diğer turlar ve final maçları da tamamlanarak 10 Temmuzda son bulacaktır. 1 ay sürecek olan bu karşılaşmalar, hangi ülkenin şampiyon olacağını da belirleyecektir. Bu mücadelede yer alan 2016 Avrupa Kupası ülkeleri arasında;

 • A Grubu Ülkeleri;
 • Arnavutluk, Fransa, Romanya, İsviçre
 • B Grubu Ülkeleri;
 • Rusya, Galler, Slovakya, İngiltere
 • C Grubu Ülkeleri;
 • Polonya, Almanya, Ukrayna, Kuzey İrlanda,
 • D Grubu Ülkeleri;
 • Hırvatistan, İspanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti
 • E Grubu Ülkeleri;
 • Belçika, İtalya, İrlanda, İsveç,
 • F Grubu Ülkeleri;
 • Macaristan, Portekiz, İzlanda, Avusturya

bulunmaktadır. Her bir eşleşen takımlar 10-22 Haziran arasında eleme turunu yaparak, son 16 takım içerisinde yer almaya çalışacaklardır. Buna göre de gruptan çıkmak için gerekli hususların tamamlanması gerekiyor. Eleme turundan 8 ülke ismi elencek ve 16 ülke takımı ikinci turda Çeyrek Final için mücadele edeceklerdir.

Son 16 Turu ve Çeyrek Final

Son 16 Turu yapılacak olan maçların tarihi 25 Haziran-26-27 Haziran olmaktadır. Bu grupta 2016 Avrupa Kupası ülkeleri başarılarını sağlama adına yine rakipleri karşısında başarılı olmaları gerekiyor. Böylece elenen takımlar 30 Haziran ve 3 Temmuzda yapılacak olan Çeyrek finale kalabileceklerdir. Bunun sonrasında ise 6-7 Temmuzda Yarı Finaller yapılacak ve son Final karşılaşması ise 10 Temmuzda yapılacaktır. Bu aşamaya kadar sürekli olarak 2016 Avrupa Kupası ülkeleri elenecek ve 24 ülkenin arasından sadece 1 tanesi şampiyonluğunu ilan edecektir. Türkiye ise 17 Haziranda son şampiyon olan İspanya ile Nice kentinde Allianz Riviare stadyumunda karşılaşacaktır.

Türkiye’nin Grubu ve Bu Gruptan Çıkması

Türkiye’nin rakipleri Hırvatistan (12 Haziran), İspanya (17 Haziran), Çek Cumhuriyeti (21 Haziran) olarak kura çekimlerinde D grubu içerisinde belirlenmiştir. Buna göre eğer Türkiye toplamda 4 takım içerisinde ilk ikiye girmesi durumunda Son 16 Turuna doğrudan geçebilecektir. Eğer 4. sıraya düşerse elenen takımlar arasında yerini alacaktır. Ayrıca Türkiyenin 3. sırada yer alması demek, diğer 6 grup içerisinde 3. sırada yer alan takımlar arasında yapılan puan, gol averajı, atılan gol sayısı, fair play puanı ve 2015 milli takımlar sıralaması baz alınarak en iyi 4 takım,  6 takım arasından seçilecektir.