Odeonbet 800 Mobil Giriş & Kayıt

UEFA tarafında düzenlenen organizasyonun on beşincisi bu sene Fransa’da hayat bulacak. Fransa’nın birbirinden güzel 10 şehrinde 1 ay süresince futbol tutkusu yaşanacak. Bu şehirlerden bazıları başkent Paris, Nice, Lens, Lyon ve Marsilya’dır. Bu senenin özelliği ise ilk defa 24 milli takımın mücadele edecek olmasıdır. 56 yıla bakıldığında rekor Almanya ve İspanya’dadır, üçer kez kazandıkları için. Fransa’da iki defa kazanan güçlü rakiplerden biridir. 2016 Avrupa Kupası puan durumu anlık değişen skorlardan günün oynanılan maçlarının sonuçları ve gol atan oyuncular gibi detay bilgiler de sitemizde paylaşılacaktır.

Gruplarda Kimler Var?

Kura çekilişi başketin Kongre Sarayı’nda yapıldı ve sunuculuğu Fransa’nın devlerinden Bixente Lizarazu ve Hollanda’nın eski yıldızlarından Ruud Gullit üstlenirken futbolun efsane isimlerinden Panenka, Charisteas, Bierhoff ve Trezeguet de görev alarak organizasyonu zenginleştirdi. İlk olarak birinci torba çekilirken Fransa ev sahibi olması nedeni ile kuraya katılmadı ve doğrudan buraya alındı. Birinci torbada Arnavutluk, İsviçre ve Romanya’da yer aldı. Üçüncü torbada turnuvanın güçlü takımlarından Almanya’nın yan sıra Polonya, Ukrayna ve Kuzey İrlanda bulunmaktadır. Dördüncü grupta ise milli takımımızla birlikte İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan var. 2016 Avrupa Kupası puanlar bu gruplardaki takımların kendi aralarında yapacakları maçlarla şekillenmeye başlayacak, sonrasında da turnuva heyecanı artarak devam edecek.

Türk Milli Takımının Maçları

Hollanda, Letonya ve Kazakistan’ın olduğu gruptan aldığı 18 puan sayesinde üçüncü olarak çıkmıştır. Öncesinde üç defa katılmış olsa da en önemlisi yarı final coşkusu yaşadığımız sonuncusudur. Grubumuzdaki maçlarımız turnuvanın üçüncü günü, sekizinci günü ve on ikinci günü oynanacaktır. İlki Paris Parc Des Princes, sonraki Nice Allianz Riviera ve en sonuncu da Lens Felix-Bollaert stadlarında olacaktır. 2016 Avrupa kupası puan tablosu ise bunlar bittikten sonra belirleyici olacaktır. İkinci turdan sonra ise yapılan maçlarda yenilen takım direk elenecektir. Ardından futbol severler için en keyifli zamanlar olan coşkunun, heyecanın ve eğlencenin tavan yaptığı çeyrek final, yarı final ve final adımları gelecek. Kapanış stade de France’de 10 Temmuz’da oynanacak.