Odeonbet 800 Mobil Giriş & Kayıt

Spor 10

UEFA tarafında düzenlenen organizasyonun on beşincisi bu sene Fransa’da hayat bulacak. Fransa’nın birbirinden güzel 10 şehrinde 1 ay süresince futbol tutkusu yaşanacak. Bu şehirlerden bazıları başkent Paris, Nice, Lens, Lyon ve Marsilya’dır. Bu senenin özelliği ise ilk defa 24 milli takımın mücadele edecek olmasıdır. 56 yıla bakıldığında rekor Almanya ve İspanya’dadır, üçer kez kazandıkları için. Fransa’da iki defa kazanan güçlü rakiplerden biridir. 2016 Avrupa Kupası puan durumu anlık değişen skorlardan günün oynanılan maçlarının sonuçları ve gol atan oyuncular gibi detay bilgiler de sitemizde paylaşılacaktır.

Gruplarda Kimler Var?

Kura çekilişi başketin Kongre Sarayı’nda yapıldı ve sunuculuğu Fransa’nın devlerinden Bixente Lizarazu ve Hollanda’nın eski yıldızlarından Ruud Gullit üstlenirken futbolun efsane isimlerinden Panenka, Charisteas, Bierhoff ve Trezeguet de görev alarak organizasyonu zenginleştirdi. İlk olarak birinci torba çekilirken Fransa ev sahibi olması nedeni ile kuraya katılmadı ve doğrudan buraya alındı. Birinci torbada Arnavutluk, İsviçre ve Romanya’da yer aldı. Üçüncü torbada turnuvanın güçlü takımlarından Almanya’nın yan sıra Polonya, Ukrayna ve Kuzey İrlanda bulunmaktadır. Dördüncü grupta ise milli takımımızla birlikte İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan var. 2016 Avrupa Kupası puanlar bu gruplardaki takımların kendi aralarında yapacakları maçlarla şekillenmeye başlayacak, sonrasında da turnuva heyecanı artarak devam edecek.

Türk Milli Takımının Maçları

Hollanda, Letonya ve Kazakistan’ın olduğu gruptan aldığı 18 puan sayesinde üçüncü olarak çıkmıştır. Öncesinde üç defa katılmış olsa da en önemlisi yarı final coşkusu yaşadığımız sonuncusudur. Grubumuzdaki maçlarımız turnuvanın üçüncü günü, sekizinci günü ve on ikinci günü oynanacaktır. İlki Paris Parc Des Princes, sonraki Nice Allianz Riviera ve en sonuncu da Lens Felix-Bollaert stadlarında olacaktır. 2016 Avrupa kupası puan tablosu ise bunlar bittikten sonra belirleyici olacaktır. İkinci turdan sonra ise yapılan maçlarda yenilen takım direk elenecektir. Ardından futbol severler için en keyifli zamanlar olan coşkunun, heyecanın ve eğlencenin tavan yaptığı çeyrek final, yarı final ve final adımları gelecek. Kapanış stade de France’de 10 Temmuz’da oynanacak.

Türkiye 12 Haziranda Hırvatistan ile Parc des Princes stadyumunda karşı karşıya gelecektir. Bu önemli karşılaşma, Avrupa Futbol Şampiyonası başladıktan 2 gün sonra gerçekleşecektir. Oldukça etkili bir gündemi barındıran ve insanları kendi alanına kenetleyen Euro 2016 mücalesinde Türkiye’nin rakipleri de belli olmuştur. Buna göre Türkiye 24 takım içerisinde D grubu içerisinde yer alarak, İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile mücadele edecektir. 10 Haziran ile 22 Haziran arasında yapılacak olan eleme turundaki, Türkiye’nin rakipleri bu şekilde belirlenmiştir. Buna ek olarak bir diğer önemli husus ise, 2016 Avrupa Kupası takımlarınında belli olması ve 12 günlük süren bir eleme turunun yaşanacağıdır. Sonrasında ise diğer turlar ve final maçları da tamamlanarak 10 Temmuzda son bulacaktır. 1 ay sürecek olan bu karşılaşmalar, hangi ülkenin şampiyon olacağını da belirleyecektir. Bu mücadelede yer alan 2016 Avrupa Kupası ülkeleri arasında;

 • A Grubu Ülkeleri;
 • Arnavutluk, Fransa, Romanya, İsviçre
 • B Grubu Ülkeleri;
 • Rusya, Galler, Slovakya, İngiltere
 • C Grubu Ülkeleri;
 • Polonya, Almanya, Ukrayna, Kuzey İrlanda,
 • D Grubu Ülkeleri;
 • Hırvatistan, İspanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti
 • E Grubu Ülkeleri;
 • Belçika, İtalya, İrlanda, İsveç,
 • F Grubu Ülkeleri;
 • Macaristan, Portekiz, İzlanda, Avusturya

bulunmaktadır. Her bir eşleşen takımlar 10-22 Haziran arasında eleme turunu yaparak, son 16 takım içerisinde yer almaya çalışacaklardır. Buna göre de gruptan çıkmak için gerekli hususların tamamlanması gerekiyor. Eleme turundan 8 ülke ismi elencek ve 16 ülke takımı ikinci turda Çeyrek Final için mücadele edeceklerdir.

Son 16 Turu ve Çeyrek Final

Son 16 Turu yapılacak olan maçların tarihi 25 Haziran-26-27 Haziran olmaktadır. Bu grupta 2016 Avrupa Kupası ülkeleri başarılarını sağlama adına yine rakipleri karşısında başarılı olmaları gerekiyor. Böylece elenen takımlar 30 Haziran ve 3 Temmuzda yapılacak olan Çeyrek finale kalabileceklerdir. Bunun sonrasında ise 6-7 Temmuzda Yarı Finaller yapılacak ve son Final karşılaşması ise 10 Temmuzda yapılacaktır. Bu aşamaya kadar sürekli olarak 2016 Avrupa Kupası ülkeleri elenecek ve 24 ülkenin arasından sadece 1 tanesi şampiyonluğunu ilan edecektir. Türkiye ise 17 Haziranda son şampiyon olan İspanya ile Nice kentinde Allianz Riviare stadyumunda karşılaşacaktır.

Türkiye’nin Grubu ve Bu Gruptan Çıkması

Türkiye’nin rakipleri Hırvatistan (12 Haziran), İspanya (17 Haziran), Çek Cumhuriyeti (21 Haziran) olarak kura çekimlerinde D grubu içerisinde belirlenmiştir. Buna göre eğer Türkiye toplamda 4 takım içerisinde ilk ikiye girmesi durumunda Son 16 Turuna doğrudan geçebilecektir. Eğer 4. sıraya düşerse elenen takımlar arasında yerini alacaktır. Ayrıca Türkiyenin 3. sırada yer alması demek, diğer 6 grup içerisinde 3. sırada yer alan takımlar arasında yapılan puan, gol averajı, atılan gol sayısı, fair play puanı ve 2015 milli takımlar sıralaması baz alınarak en iyi 4 takım,  6 takım arasından seçilecektir.

Öncelikle bu lig içerisinde her zaman en kaliteli takımlar 1960 yılından beri birbirleri ile karşılaşıyor ve büyük, önemli ve eğlenceli bir durum ortaya çıkıyor. 4 yılda bir yapılan ve pek çok ülkenin katıldığı bu kapsamlı organizasyona bu yıl 24 ülke katılacak. Önceden 16 ülkenin katılımı ile gerçekleşen bu sistem bu yıl 8 takım yani 4 karşılaşma fazladan sunacak. Öncelikle bu lige ev sahipliği yapan ülkenin seçimine değinmek gerekiyor. Bu yıl 2016 Avrupa kupası hangi ülkede oynanacak diye sorduğunuzda Fransa ön plana çıkıyor. Fransa’da oynanacak olan bu turnuva aslında 1 oyla bu ülkede yer alacak. Türkiye ile yarışa giren Fransa 7 oy alırken Türkiye 6 oyda kaldığı için bu yıl ev sahibi Fransa oldu ve Fransa milli takımı da elemelere kalmadan direkt olarak A Grubunun içerisindeki yerini aldı.

Türkiye’nin Maçları ve Tarihleri

Herkes büyük bir heyecanla maçları ve hangi gün oynanacağını bekliyor. Öncelikle Türkiye D Grubunun içinde bulunuyor ve Hırvatistan, İspanya ve de Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geliyor. Bu aşamada kazanabilmek elbette ki hem milli takımın hem de antrenörlerin ellerinde olan bir durum oluyor. Öncelikle ilk maç 12 Haziran günü Paris içerisinde Hırvatistan ile, ikinci maç 17 Haziran günü Nice içerisinde İspanya ile, son maç ise 21 Haziran günü Çek Cumhuriyeti ile Lens kentinde oynanacak. 2016 avrupa kupası maçları nerede yayınlanacak diye merak ediyorsanız, maçları televizyondan ücretsiz bir şekilde izleme hakkınız olduğunu unutmayın.

Grup Belirlemesi

Öncelikle bu sistem tamamen kuraya ve şansa bağlı bir sistem. Çünkü 24 ülke kura sistemi sayesinde eşleştirilmiş durumdadır. Yani kuralar çekiliyor ve hangi takımın hangi takım ile eşleşeceği de ortaya çıkıyor. Öncelikle 2016 avrupa kupası ne zaman başlıyor merak ediyorsanız ilk karşılaşma 10 Haziranda Fransa ile Romanya arasında oynanacak. Ama Türkiye için ilk karşılaşma 12 Haziran gününde ortaya çıkıyor. Eğer ki sıralamada ilk iki içerisinde Türkiye’de yer alırsa o zaman bir üst tura geçmiş oluyor.

Lig TV Türkiye’de marka olma hakkını elde etmiş ve kısa bir sure içerisinde bütün sporseverlerin kalbinde yerini almış olan televizyon kanallarından bir tanesidir. Televizyon kanallarının verdiği tüm hizmetleri hatta özel paketler vasıtası ile çok daha fazlasını veren Lig TV Canlı İzle seçeneği kişilerin hayatına renk katacak olan başlıklar arasında bulunmaktadır. Bu paketlerden yararlanmak için kişilerin büyük meblağları gözden çıkartması da gerekmemektedir. Asıl olarak yapılması gereken şey nasıl bir içeriğe sahip olan paketin tercih edileceğidir. Bu paket tercih edildikten sonra kişilerin üyelik işlemlerini tamamlamaları adeta bir telefon kadar yakınlarındadır.

Lig TV Özellikleri

Diğer spor kanallarından çok daha kaliteli ve kesintisiz bir yayın anlayışına sahip olan bu hizmet her geçen gün sevenlerinin sayısını artırmaktadır. Kesintisiz yayın akışı sporseverler için en büyük öneme sahip olan noktalardan bir tanesidir. HD kalite ile verilen maçları Lig TV Canlı İzle seçeneği vasıtası ile izlemek büyük bir ayrıcalıktır. Lig TV Canlı İzle seçeneğinin en güzel özelliklerinden bir tanesi kişilerin istedikleri mekandan diledikleri zaman aralığında yayını takip edebilmeleridir. Bu yayın akışına bağlı kalmak istemeyen kişilerin asıl yapması gereken şey ise hiç kuşkusuz ki Mobil özelliği aktive etmektir.

Mobil Lig TV

Akıllı telefonların kullanım oranı halk arasında giderek artış göstermeye başlamıştır. Bu artış oranı ile paralel olarak akıllı telefonlar vasıtası ile erişilebilecek olan hizmetlerin sayısında da büyük bir artış ortaya çıkmaktadır. Bu hizmetlerin içerisinde Mobil Lig TV işlemleri de yerini almaktadır. Bu işlemden yararlanabilmek için bu paketin aktive edilmesi gerekmektedir. Eğer evinizden de kesintisiz Lig Tv paketini kullanmak istiyorsanız zaten Mobil özelliğin sizin için hediye olarak aktive edileceğinin farkına varmanız gerekmektedir. Bu biçimde daha makul bir fiyata HD kalitede program izleme şansını elde edebilirsiniz.

Ligler

Spor ligleri ülkelere göre ve ülkelerin içerisinde bulunan takımların performanslarına göre birbirinden ayrılmaktadır. Bu ligler arasında seçim yapamayan ve hangisinden faydalanacağı hakkında kararsız olan kişiler için Spor Extra paketi en uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Diğer paketler içerisinde genel olarak Süper Lig ve 1. Lig maçları yer almaktadır. Şifresiz bir biçimde maçlara erişim hakkı sağlayabilmek için kişilerin üyelik işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Spor extra paketi bu üyelik işleminden sonra yetkili servis ile yaptığını görüşme sonrasında kullanılmaya başlayacaktır. Bu paket içerisinde bedava izleyebileceğiniz liglerin ülkeleri şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Fransa
 • İngiltere
 • İtalya
 • Brezilya
 • Türkiye

Bu hizmetlerin yanı sıra kişiler paket içerisinde bulunan farklı spor seçeneklerinden de faydalanma hakkını elde edebilirsiniz. Bu seçeneklerden en önemlisi ise hiç kuşkusuz ki tenis seçeneğidir. En büyük tenis turnuvalarını bu paket sayesinde şifresiz ve bedava bir biçimde izleyebilirsiniz.